Elastyczna pianka poliuretanowa , co to jest i do czego go używasz?

Co to jest purfoam?

Na tym blogu wyjaśnimy Wam czym jest elastyczna pianka poliuretanowa, elastyczna pianka czyli jakie są zalety elastycznej pianki poliuretanowej i do czego można ją zastosować. Ale najpierw ogólne wprowadzenie. Pianka PU to produkt uniwersalny, z którym spotkasz się w każdym domu. Jest stosowana w budownictwie od wielu lat i dlatego nazywana jest również „pianą budowlaną”. Pianka PU występuje w wielu różnych typach i służy do uszczelniania szwów, izolacji domów i wielu innych. Puszki z pianką PUR dostępne są w wersji 1-komponentowej i 2-komponentowej. Na tym blogu skupiamy się na naszym wariancie pianki jednoskładnikowej. Jednoskładnikowa pianka poliuretanowa jest wstępnie zmieszana w puszce i reaguje z wilgocią z powietrza i powierzchni. Dzięki temu jednoskładnikowa pianka PUR twardnieje wolniej niż dwuskładnikowa pianka PUR. Po stwardnieniu pianki poliuretanowej można ją poddać obróbce.

Elastyczna pianka poliuretanowa – zalety

Oprócz zwykłej pianki PUR, coraz popularniejsza staje się elastyczna pianka PUR. Dużą zaletą elastycznej pianki PUR w porównaniu do zwykłej pianki PUR jest jej trwała elastyczność. Dzięki temu elastyczna pianka PUR idealnie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach o dużych różnicach temperatur. Oprócz doskonałej elastyczności, elastyczna pianka PUR charakteryzuje się również dobrą izolacją akustyczną i termiczną oraz szczelnością. Elastyczna pianka poliuretanowa, np elastyczna pianka doskonale nadaje się do uszczelniania szwów i pęknięć podczas montażu okien i drzwi, wypełniania ubytków, nakładania warstwy dźwiękochłonnej i optymalizacji izolacji. Elastyczna pianka jest pianką pistoletową i jest nakładana za pomocą Aplikator Pur.

Dla jakich branż interesująca jest elastyczna pianka poliuretanowa Elastic Foam?

Nasza elastyczna pianka poliuretanowa Elastic Foam jest interesująca w różnych sektorach. Następnie należy rozważyć wykorzystanie przez wykonawców i ogólnie na budowie. Tynkarze, branża wykończeniowa i malarze. Ale także jeśli pracujesz w branży wyposażenia wnętrz i kuchni, branży instalacyjnej, spółdzielni mieszkaniowych i firm zajmujących się montażem ram. A co z firmami zajmującymi się złotą rączką, instalatorami klimatyzacji i firmami wykończeniowymi? Jak widać możliwości są nieograniczone.

Właściwości i zastosowania

Produkt zapewnia szczelność pomieszczeń oraz izolację termiczną obiektów architektonicznych. Jest to także ważna część tzw „System AirTight” firmy PremTech. Można go stosować zarówno w nowym budownictwie, jak i przy renowacji. Jest izolujący akustycznie do 63 dB, ma wydłużenie do zerwania 45%, można go ciąć po 35 minutach, ma niską zawartość LZO i jest również testowany zgodnie z normą EN1026 pod kątem utraty powietrza przy 1050 Pa.

Czyszczenie

Po użyciu aplikatora Pur ważne jest jego prawidłowe wyczyszczenie. Można to zrobić za pomocą Środek czyszczący Pur. Środek Pur Cleaner został specjalnie opracowany do usuwania nieutwardzonej pianki Pur. Produktu tego można używać do wewnętrznego i zewnętrznego czyszczenia aplikatora Pur. Aby bezpiecznie używać aplikatora Pur, zalecamy stosowanie środków ochrony osobistej, takich jak rękawice i okulary ochronne.

Jak usunąć piankę poliuretanową?

Podczas nakładania pianki PUR może się czasem zdarzyć, że pianka PUR trafi tam, gdzie jej nie chcesz. Za pomocą naszego środka czyszczącego Pur można łatwo usunąć nieutwardzoną piankę Pur. Aby bezpiecznie używać Pur Cleanera, zalecamy stosowanie środków ochrony osobistej, takich jak rękawice i okulary ochronne. Czy masz piankę PUR na dłoni lub ramieniu? Następnie zalecamy usunięcie tego za pomocą naszych chusteczek Power & Care. Jeśli pianka poliuretanowa już stwardniała, można ją łatwo usunąć za pomocą noża lub szlifierki.

Jak przechowywać piankę PUR?

Skończyłeś natryskiwanie pianki PUR, ale puszka nie jest jeszcze pusta? Jeśli używasz aplikatora Pur, najlepiej po wyczyszczeniu aplikatora Pur umieścić puszkę z powrotem w pistoletu. Dzięki temu do zaworu nie przedostaje się powietrze, co zapobiega odwodnieniu. Puszka z pianką poliuretanową może być przechowywana w ten sposób przez kilka tygodni. Nie zapomnij zamknąć śruby na aplikatorze Pur przed wymianą puszki z pianką Pur! Zapobiega to zatorom.

Wniosek

Polecamy naszą piankę elastyczną do uszczelniania szwów i pęknięć oraz izolowania domów o trwałej elastyczności. Dzięki doskonałej elastyczności, izolacji termicznej i akustycznej oraz łatwej aplikacji jest idealnym wyborem zarówno do prac profesjonalnych, jak i majsterkowania. Wybierać elastyczna pianka i sam przekonaj się o zaletach tego wysokiej jakości produktu. Czy masz jakieś pytania? Prosimy o kontakt w celu uzyskania dalszych informacji lub porad.