Jak przykleić lustra:
Obszerna instrukcja

Klejenie luster to coś więcej niż tylko powierzchnie odblaskowe; dodają wartości estetycznej do łazienek i nie tylko. Sekret płynnego i szczelnego mocowania lusterka? Niewidzialny montaż. Dla każdego, kto jest zainteresowany doskonaleniem tej techniki, piszemy na tym blogu, jak najlepiej rozpocząć klejenie luster.

Idealny wybór: PremTack

Polecamy nasze PremTack klej uszczelniający. Tym, co czyni ten produkt tak wyjątkowym, jest jego niesamowita przyczepność początkowa. Co więcej, dzięki unikalnej formule PremTack nie narusza warstw ochronnych lustra.

Podczas stosowania PremTack niezbędna jest praca z lustrami o grubości co najmniej 7 MM. Powierzchnia zarówno lustra, jak i powierzchni, na której jest ono zamontowane, również musi być płaska i równa. I pamiętaj, dla optymalnej przyczepności obie powierzchnie muszą być czyste, suche i odtłuszczone. W wielu przypadkach Plasto Cleaner jest do tego doskonałym narzędziem. Szczegółowe wskazówki i przydatność podłoży można znaleźć w karcie technicznej UniSolve Spray.

Techniki aplikacji: Dysza piramidalna

Kluczowym krokiem w klejeniu luster jest użycie dyszy piramidalnej podczas nakładania PremTack. Ta specjalna dysza została zaprojektowana tak, aby zminimalizować ryzyko uwięzienia powietrza. Dodatkowo gwarantuje uzyskanie warstwy kleju o grubości 3MM, która ma kluczowe znaczenie dla wytrzymałości połączenia kleju oraz odpowiedniej wentylacji pomiędzy lustrem a podłożem. Wskazane jest również nakładanie kleju wyłącznie w pionowych rowkach, co dodatkowo poprawia siłę klejenia i wentylację.

Po pomyślnym zamocowaniu lustra może pojawić się pokusa natychmiastowego uszczelnienia zewnętrznych krawędzi, aby zapobiec przenikaniu wilgoci. Jednak ważne jest, aby odczekać co najmniej 96 godzin, zanim to zrobisz. Dzięki temu uszczelnienie nie zakłóca procesu utwardzania PremTack.

Specjalne aandachtspunten

Należy pamiętać, że powyższe zalecenia odnoszą się do luster produkowanych zgodnie z normą DIN EN 1036-2. W przypadku pracy z innymi rodzajami lusterek, np. lusterkami plastikowymi, lusterkami bezpieczeństwa lub lusterkami podgrzewanymi, zaleca się zasięgnięcie porady u dostawcy lusterek.

Stosując się do tych wskazówek, możesz mieć pewność, że Twój projekt klejenia luster będzie nie tylko udany, ale także estetyczny.