Home / Kimband, ale tylko trochę lepiej!

Kimband, ale tylko trochę lepiej!

Zespół Kim to jeden z najstarszych materiałów stosowanych w budownictwie. Produkt stosowany jako dodatkowy zamek do drzwi w pomieszczeniach mokrych takich jak łazienki. Nałożona taśma z pewnością może stanowić rozwiązanie, gdy szwy uszczelniające zawodzą z powodu np. złego nałożenia. Kimband jest również używany do łączenia stropów piwnicy z pionowym murem.

 

System nakładania kimband działa w następujący sposób. Zaczynasz od nałożenia pasty na miejsca, w których znajduje się opaska podbródkowa. Po umieszczeniu podbródek jest wciskany w pastę. Następnie na zęzę nakłada się dodatkową warstwę pasty. Po zakończeniu tych kroków została utworzona pieczęć optyczna. Jednak ta forma uszczelnienia jest tak wrażliwa na błędy (pomyśl o fałdach w pasie), że nie ma żadnej gwarancji. Ponadto uszczelnione są tylko rogi, więc woda spływająca wzdłuż opony może nadal powodować uszkodzenia.

 

System wodoszczelny

Z powodów opisanych powyżej PremTech opracował system, który nie tylko oferuje znacznie większe bezpieczeństwo. Aplikacja jest również znacznie prostsza. System ten nazwaliśmy PremTech WaterTight System. Czy chcesz również doświadczyć bezpieczeństwa i prostoty systemu WaterTight firmy PremTech? Skontaktuj się z nami szybko. Nasz zespół doradców ma zasięg ogólnokrajowy i zawsze chętnie osobiście wyjaśnią zalety tego systemu i/lub zademonstrują na miejscu!

 

Składnikami tego systemu są Uszczelnienie i klej do uszczelniania szwów w rogach i Uszczelnienie natryskowe za wykonanie rzeczywistej pieczęci.