Strona główna / Klejenie luster

Klejenie luster

W pomieszczeniach sanitarnych, ze względów estetycznych, lustra są często mocowane w sposób niewidoczny do powierzchni. Do tej aplikacji polecamy nasze PremTack używać. PremTack to szczeliwo adhezyjne o niespotykanej dotąd wysokiej przyczepności początkowej. Ze względu na swój specjalny skład, PremTack nie wpływa na tylną stronę (często wytwarzany z warstwą srebra/warstwą ołowiu/warstwą miedzi, która jest wykończona warstwą powłoki). Ważne jest, aby pracować z lustrem o minimalnej grubości 7 mm. Ponadto należy zadbać o to, aby zarówno powierzchnia, na którą nakładane jest lustro, jak i powierzchnia lustra były płaskie. Powierzchnia musi być również czysta, sucha i odtłuszczona. W większości sytuacji możesz pracować z Spray UniSolveja Przeczytaj kartę danych technicznych UniSolve Spray, aby zapoznać się z instrukcjami obróbki i przydatnością podłoży.

 

Stosując PremTack, zawsze pracuj z Dysza piramidyja Dysza ta zapobiega uwięzieniu powietrza i ułatwia wykonanie warstwy kleju o grubości 3 mm. Grubość ta jest niezbędna dla uzyskania optymalnej siły wiązania kleju i wystarczającej przestrzeni między lustrem a podłożem, aby zapewnić odpowiednią wentylację. Ważne jest również, aby pracować tylko z klejem do pionowych koralików. Wspomaga to również siłę połączenia klejowego i opcje wentylacji.

 

Jeśli zdecydujesz się uszczelnić zewnętrzną stronę lustra po zamontowaniu lustra, aby zapobiec wnikaniu wilgoci, radzimy zrobić to po co najmniej 96 godzinach. W ten sposób zapobiegasz temu, aby ta uszczelka utrudniała proces utwardzania PremTack.

 

Uwaga: Ta wskazówka dotyczy luster wyprodukowanych zgodnie z; DIN EN 1036-2. W przypadku wszystkich innych luster, w tym luster plastikowych, luster bezpieczeństwa lub luster z ogrzewaniem, należy skonsultować się z dostawcą luster.

 

Dowiedz się więcej o systemie uszczelniania połączeń PremTech >>