Aktualny

Surowce i niedobór

Pandemia korony spowodowała duży niedobór surowców na całym świecie. Wzrosty cen są ogromne, a zaległości w tej chwili tylko się powiększają. W szczytowym momencie pandemii wiele fabryk zostało zamkniętych lub pracowało z minimalną wydajnością, a skalowanie do starych poziomów, a dystrybucja okazuje się trwać dłużej, niż początkowo oczekiwano.

Oprócz powyższych problemów mieliśmy ostatnio do czynienia z korkiem w Kanale Sueskim. Zabrakło również kontenerów, którymi trzeba m.in. wysyłać produkty z krajów azjatyckich do Europy. Krótko mówiąc, bardzo burzliwy czas z wieloma dodatkowymi wyzwaniami.

PremTech również stoi przed tymi wyzwaniami. Czasy produkcji ogromnie wydłużyły się z powodu niedoborów i niejednokrotnie musimy próbować przewidzieć, czego zażąda od nas przyszłość. Na razie, z wyjątkiem kilku produktów, możemy być wolni od zaległych zamówień. W najbliższej przyszłości nie przewidujemy większych wyzwań. Mamy nadzieję, że wraz z naszymi klientami przejdziemy przez tę sytuację jak najsprawniej.